Nowe miejsce spotkań PTA
Od lutego 2019 roku wszystkie spotkania, wykłady, seminaria, konferencje i szkolenia organizowane przez Polskie Towarzystwo Astrologicznego odbywają się w nowym miejscu,
w Centrum szkoleniowo-konferencyjnym „Jupiter” w Warszawie przy ul. Towarowej 22
AdminPTA | Odsłony: 3726

Astrologia współczesna i tradycyjna
dla zaawansowanych


Prowadzenie
Jarosław Gronert
dr Piotr Piotrowski, DMA

Szkoła trwa od września 2017 do maja 2018 roku
i odbywa się w trybie weekendowym.
Kurs obejmuje sześć zjazdów, w sumie 78 godzin wykładowo-ćwiczeniowych.


Kurs adresowany jest do każdego, kto posiada wiedzę astrologiczną i chce nauczyć się stosować zaawansowane techniki interpretacji horoskopów urodzeniowych, prognostycznych, mundalnych, horarnych i elekcyjnych.

Osoby, które uczestniczyły w przynajmniej czterech zjazdach otrzymują od Polskiego Towarzystwa Astrologicznego dyplom ukończenia Szkoły Astrologii PTA.

Program zajęć z astrologii współczesnej

Doskonalenie synchronizacji tranzytów (ich cykli i faz) z wpływami progresji, dyrekcji, solariuszy i planetariuszy. ● Pogłębione interpretacje przykładowych horoskopów. ● Rektyfikacja godziny urodzenia przy użyciu dwadasams i Symboli Sabiańskich oraz przez analizę progresji i tranzytów. ● Globalne migracje. Miejsce człowieka w świecie. Poszukiwanie miejsca optymalnego. Optymalne wykorzystanie obszaru zamieszkania. Astrologiczne wędrówki w przestrzeni. ● Klasyfikacja metod i technik: a) relokacje horoskopu, b) astrokartografia, c) astrologiczna przestrzeń lokalna, d) wykorzystanie przestrzeni lokalnej rozszerzonej na cały glob, e) interpretacje przykładowych horoskopów. ● Stosunki i relacje międzyludzkie w świetle astrologii. ● Klasyfikacja metod i technik: horoskopy porównawcze, horoskopy kontaktowe (wektorowe), horoskopy relacyjne, przykładowe interpretacje. Rola tranzytów i progresji w astrologii synastrycznej. ●
Astrologia elekcyjna. Wybieranie optymalnego momentu dla rozpoczynania ważnych przedsięwzięć i wykonywania trudnych zadań (podróże, zakładanie firmy, zmiana pracy, mieszkania, remonty, zakupy, małżeństwo, rozwód, sprawy urzędowe). ● Astrologia polityczna i gospodarcza: a) interpretacje horoskopów znanych postaci historycznych i współczesnych, b) interpretacje horoskopów państw, c) interpretacje horoskopów wydarzeń ważnych dla społeczeństw i narodów. Prognozy polityczne i gospodarcze dla
krajów, regionów i świata.

Program zajęć z astrologii tradycyjnej

Problematyka astrologii arabskiej, średniowiecznej i renesansowej. ● Praktyczny przewodnik po zaawansowanych technikach renesansowej astrologii urodzeniowej na przykładzie traktatu Augera Ferriera z odwołaniami do reguł zawartych w pismach Schoenera, al-Biruniego, Abrahama ibn Ezry, Guido Bonattiego i Williama Lilly’ego. ● Długość życia. ● Władca horoskopu. ● Sygnifikatory bogactwa i biedy. ● Prognozowanie zdarzeń. ● Interpretacja zagadnień związanych z rodzeństwem, rodzicami, dziećmi, chorobami i zdrowiem, małżeństwem i związkami interpersonalnymi, majątkiem i profitami, śmiercią, podróżami, pracą i zaszczytami, przyjaciółmi i wrogami. ● Techniki prognostyczne (algebutar, cyrkulacje, rewolucje, firdarie, dyrekcje, troistości). ● Znaczenie planet i władców troistości w domach horoskopu. ● Elementy arabskiej astrologii mundalnej i pogodowej (lunacje, ingresy, zaćmienia, koniunkcje, profekcje mundalne itp.).

Źródła i podstawowa literatura do astrologii tradycyjnej (w j. polskim)

Klaudiusz Ptolemeusz, Czworoksiąg (Tetrabiblos), przeł. G. Muszyński, Wyd. Uniwersytetu Wrocławskiego, Wrocław 2012.
Michał Falkener z Wrocławia, Introductorium astronomie, czyli kompendium wiedzy astrologicznej, przeł. S. Konarska-Zimnicka, Biblioteka Polskiego Towarzystwa Astrologicznego, t. VI, Warszawa 2014.
Nicholas Culpeper, Traktat o astrologii medycznej, przeł. M. Krukowska, Biblioteka Polskiego Towarzystwa Astrologicznego, t. V, Warszawa 2014.
Erik van Slooten, Klasyczna interpretacja horoskopu, przeł. E. Wojtyś, Biblioteka Polskiego Towarzystwa Astrologicznego, t. IV, Warszawa 2013.
Piotr Piotrowski, Reguły astrologii tradycyjnej, Studio Astropsychologii, Białystok 2011.

Zajęcia odbywają w trybie weekendowym (sobota-niedziela) w następujących terminach:
30 września – 1 października 2017 (prowadzenie P. Piotrowski)
4-5 listopada 2017 (prowadzenie J. Gronert)
2-3 grudnia 2017 (prowadzenie P. Piotrowski)
10-11 lutego 2018 (prowadzenie J. Gronert)
10-11 marca (prowadzenie P. Piotrowski)
12-13 maja 2018 (prowadzenie J. Gronert)


Zajęcia w sobotę odbywają się od godz. 11:00 do 18:00 (z przerwą obiadową), zajęcia w niedzielę prowadzone są od godz. 10:00 do 16:00 (bez przerwy obiadowej).

Miejsce: Warszawa, ul. Zielna 39 (budynek PAST, IV p., s. 2).

Koszt: Płatność do 20 września 2017 roku: członkowie PTA – 1400 zł; osoby niezrzeszone – 1500 zł;
płatność w terminie późniejszym lub na raty: członkowie PTA – 1500 zł; osoby niezrzeszone – 1600 zł.

Dla absolwentów Szkoły, którzy chcą ponownie uczestniczyć w kursie dla zaawansowanych, obowiązują zniżki w wysokości 20% od podanych wyżej kwot. 

Każdy może przystąpić do Polskiego Towarzystwa Astrologicznego. Szczegóły członkostwa znajdują się TU. Roczna składka członkowska wynosi 50 zł.

Istnieje także możliwość opłat w ratach, które ustalamy indywidualnie (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 661 232-597).

Płatności prosimy dokonywać na rachunek bankowy PTA:

Polskie Towarzystwo Astrologiczne
ul. Laskowa 3/27
01-214 Warszawa
Numer konta: 74 2030 0045 1110 0000 0235 6940
Tytuł wpłaty: Szkoła 2017, kurs dla zaawansowanych.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub kom. 661 232-597.

Biogramy wykładowców:

JAROSŁAW GRONERT – astrologią zajmuje się od 1986 roku. Prowadzi szkolenia i warsztaty astrologiczne na terenie całego kraju. Realizuje się zarówno jako nauczyciel oraz konsultant osób prywatnych i firm.Jako pomysłodawca i twórca nowych technik interpretacyjnych i prognostycznych wnosi ogromny wkład w rozwój astrologii. Jest autorem książek: „Astrologia od początku”, „Strategia Kosmosu”, „Na zakręcie dziejów 2012-2015” i „Kosmiczne uwarunkowania w dziejach Polski.1920 Bitwa pod Warszawą” oraz wielu artykułów i publikacji astrologicznych dostępnych na stronie: jarekgronert.pl.Astrologia pozwala na rozpoznanie potencjałów, z jakimi przychodzimy na świat i ukazuje możliwości ich wykorzystania. Jest określeniem tendencji, jakie będą dominować w rozwoju danego człowieka, grupy społecznej lub państwa. Jeżeli wiemy, jakie zmiany nas czekają, to łatwiej potrafimy się do nich dostroić. Płyniemy razem z nimi, a nie przeciwko nim. Jeśli nie wiemy, zaskakują nas w najmniej spodziewanym momencie. Warto prognozę zrozumieć i zaakceptować, dostrzegając przede wszystkim jej pozytywne, a nie negatywne strony. Mapa potencjałów układana jest dla konkretnego człowieka i wynika z położenia ciał niebieskich nad miejscem jego urodzenia. Człowiek postępuje zgodnie ze swoimi kosmicznymi predyspozycjami czy mu się to podoba czy nie. Życie całkiem na przekór temu, co mówią niebo i gwiazdy, ma tyle sensu, co chodzenie w futrze latem, albo zimą boso po lodzie. Można, ale po co?.
PIOTR PIOTROWSKI – dr n. hum., filozof, astrolog (DMA - Diploma in Medieval Astrology). Rozprawę doktorską pt. Jung, Eliade i symbolizm kosmiczny obronił w 2005 roku na Wydziale Filozoficznym UMCS w Lublinie. Jest autorem kilku książek, m.in. „Jung i astrologia” (2002), „Lilith Czarny Księżyc” (2007), „Przesłanie Chirona” (wyd. I 1997, wyd. II popr. 2008), „Małe planety – nowe odkrycie astrologii” (2010) oraz „Reguły astrologii tradycyjnej” (2011). Specjalizuje się w jungowsko-analitycznym sposobie interpretowania horoskopów indywidualnych, a także w tradycyjnych technikach astrologii urodzeniowej, horarnej, elekcyjnej i mundalnej. Jego obszar badawczy stanowi filozofia religii oraz historia doktryn i idei astrologicznych. Prowadzi profesjonalne sesje i konsultacje astrologiczne, jest nauczycielem astrologii współczesnej i średniowiecznej. Od marca 2013 roku Prezes Polskiego Towarzystwa Astrologicznego oraz redaktor serii wydawniczej Biblioteka Polskiego Towarzystwa Astrologicznego. Pisze blog Astrologia wydarzeniowa
Kategoria: Kursy i szkolenia
Back to Top