AdminPTA | Odsłony: 6118Astrologia współczesna i tradycyjna
dla początkującychProwadzenie
Jarosław Gronert
dr Piotr Piotrowski, DMA

Szkoła trwa od września 2018 do kwietnia 2019 roku
i odbywa się w trybie weekendowm.
Kurs obejmuje siedem zjazdów, w sumie ponad 90 godzin wykładowo-ćwiczeniowychKurs adresowany jest dla osób, które chcą nauczyć się astrologii lub uporządkować wcześniej zdobytą wiedzę. Na zajęciach przedstawione zostaną astrologiczny wpływy Kosmosu i ich charakter. Poznanie elementów astrologicznego alfabetu. Nauka podstaw interpretacji kosmogramu urodzeniowego oraz operowania technikami prognostycznymi przy użyciu tranzytów i progresji.

Kurs ma na celu zapoznać studentów także z podstawowymi i bardziej zaawansowanymi regułami i technikami europejskiej astrologii tradycyjnej, która obejmują okres od XIII do XVII wieku, a w szerszym znaczeniu także pisma antyczne (do VII w.) oraz mistrzów arabskich (VIII-XI w.). Astrologia tradycyjna posługuje się wyłącznie siedmioma planetami (bez planet nowożytnych i planetoid), gwiazdami stałymi i punktami arabskimi. Stanowi precyzyjne narzędzie w zakresie interpretacji horoskopów horarnych, elekcyjnych, urodzeniowych i prognostycznych.

Osoby, które uczestniczyły w przynajmniej w pięciu zjazdach, otrzymują od Polskiego Towarzystwa Astrologicznego dyplom ukończenia Szkoły Astrologii PTA.

Program zajęć z astrologii współczesnej

Planety – wędrujące po niebie dynamiczne centra (węzły) energetyczne i aktywne ośrodki kosmicznych sił. ● Klasyfikacja planet: a) personalne, indywidualne, b) społeczne, c) pokoleniowe, transpersonalne, (nieświadomości zbiorowej). ● Planety jako władcy (zarządcy, dyspozytorzy) znaków zodiaku i domów horoskopu. Przyporządkowania dawne i współczesne. ● Aspekty – (odległości kątowe między planetami), symbolicznie: sieć kosmicznych neuronów – szlaki komunikacyjne łączące pulsujące energie planet. Określają one rodzaje ich wzajemnego oddziaływania. ● Klasyfikacja aspektów i ich definicje: a) harmonijne, b) nieharmonijne, c) przewaga ilościowa i jakościowa. ● Interpretacja aspektów par planet. ● Znaki zodiaku – energetyczne pasmo lub pole sił kosmicznych, podzielone na 12 równych części, modyfikujące przejawy energii planetarnych. ● Klasyfikacja znaków zodiaku i ich definicje: a) znaki męskie (yang) i żeńskie (yin), b) znaki żywiołu ognistego, ziemskiego, powietrznego i wodnego, c) znaki jakości kardynalnej, stałej i zmiennej. ● Domy (sektory) horoskopu – sfery doświadczeń indywidualnych przejawiających się w 12 dziedzinach życia, w których realizują się wzajemnie się modyfikujące wpływy planet, aspektów i znaków zodiaku. ● Klasyfikacja domów horoskopu i ich definicje: a) domy kątowe – odpowiednik znaków kardynalnych, b) domy następujące – odpowiednik znaków stałych, c) domu upadające – odpowiednik znaków zmiennych. ● Podstawowe zasady sztuki interpretacji kosmogramu urodzeniowego. ● Obraz kosmogramu, półkola i kwarty kosmogramu, obsadzenie żywiołów i jakości, układy i konstrukcje planetarne, dominujący typ aspektu, aspekty ścisłe i luźne, rola Świateł i Ascendentu, dominanty kosmogramu, sygnifikatory, sztuka stawiania pytań odkrywających horoskopowe potencjały. ● Przykładowe interpretacje wybranych kosmogramów.

Program zajęć z astrologii tradycyjnej

Astrologia predykcyjna i humanistyczna. ● Astrologia tradycyjna w praktyce współczesnego astrologa. ● Przewodnik po „Tetrabiblos” Ptolemeusza. ● Struktura zodiaku (znaki, stopnie, dekanaty, dodekatemorie i in.). ● Podział planet wg różnych autorów. ● Znaczenie i gradacja domów. ● Godności podstawowe i przypadkowe w astrologii greckiej i średniowiecznej i co z nich wynika. ● Koncepcja słabości planet. ● Koncepcja aspektów, fazy planet i recepcji. ● Zastosowanie podstawowych reguł w interpretacji horoskopów horarnych. ● Kilka technik rektyfikacji horoskopu urodzeniowego. ● Pojęcie władcy, sygnifikatora, dyspozytora, dyspozytora końcowego. ● Almuten pojedynczy i almuten złożony, almutem figuris, władca horoskopu. ● Określanie temperamentu i kompleksji (choleryk, sangwinik, melancholik i flegmatyk). ● Długość życia i witalność: hyleg, alkokoden, anareta. ● Sygnifikatory klasy społecznej, sławy i podporządkowania. ● Sygnifikatory zawodu i profesji.

Źródła i podstawowa literatura do astrologii tradycyjnej

Klaudiusz Ptolemeusz, Czworoksiąg (Tetrabiblos), przeł. G. Muszyński, Wyd. Uniwersytetu Wrocławskiego, Wrocław 2012.
Michał Falkener z Wrocławia, Introductorium astronomie, czyli kompendium wiedzy astrologicznej, przeł. S. Konarska-Zimnicka, Biblioteka Polskiego Towarzystwa Astrologicznego, t. VI, Warszawa 2014.
Nicholas Culpeper, Traktat o astrologii medycznej, przeł. M. Krukowska, Biblioteka Polskiego Towarzystwa Astrologicznego, t. V, Warszawa 2014.
Erik van Slooten, Klasyczna interpretacja horoskopu, przeł. E. Wojtyś, Biblioteka Polskiego Towarzystwa Astrologicznego, t. IV, Warszawa 2013.
Piotr Piotrowski, Reguły astrologii tradycyjnej, Studio Astropsychologii, Białystok 2011.

Zajęcia odbywają w trybie weekendowym następujących terminach:
29-30 września 2018 (prowadzenie J. Gronert)
27-28 października 2018 (prowadzenie P. Piotrowski)
24-25 listopada 2018 (prowadzenie J. Gronert)
12-13 stycznia 2019 (prowadzenie P. Piotrowski)
9-10 lutego 2019 (prowadzenie J. Gronert)
9-10 marca 2019 (prowadzenie P. Piotrowski)
6-7 kwietnia 2019 (prowadzenie J. Gronert / P. Piotrowski)


Zajęcia w sobotę trwają od godz. 11:00 do 18:00 (z przerwą obiadową), zajęcia w niedzielę odbywają się od godz. 10:00 do 16:00 (bez przerwy obiadowej).

Miejsce: Warszawa, ul. Zielna 39 (budynek PAST, IV p., s.3).

Koszt: Płatność do 20 września 2018 roku: członkowie PTA – 1600 zł; osoby niezrzeszone – 1700 zł;
płatność w terminie późniejszym lub na raty: członkowie PTA – 1700 zł; osoby niezrzeszone – 1800 zł.

Każdy może przystąpić do Polskiego Towarzystwa Astrologicznego. Szczegóły członkostwa znajdują się TU.

Istnieje także możliwość opłat w ratach, które ustalamy indywidualnie (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 661 232-597).

Płatności prosimy dokonywać na rachunek bankowy PTA:

Polskie Towarzystwo Astrologiczne
ul. Laskowa 3/27
01-214 Warszawa
Numer konta: 74 2030 0045 1110 0000 0235 6940
Tytuł wpłaty: Szkoła 2018, kurs dla początkujących.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub kom. 661 232-597.


Biogramy wykładowców:
JAROSŁAW GRONERT – astrologią zajmuje się od 1986 roku. Prowadzi szkolenia i warsztaty astrologiczne na terenie całego kraju. Realizuje się zarówno jako nauczyciel oraz konsultant osób prywatnych i firm.Jako pomysłodawca i twórca nowych technik interpretacyjnych i prognostycznych wnosi ogromny wkład w rozwój astrologii. Jest autorem książek: „Astrologia od początku”, „Strategia Kosmosu”, „Na zakręcie dziejów 2012-2015” i „Kosmiczne uwarunkowania w dziejach Polski.1920 Bitwa pod Warszawą” oraz wielu artykułów i publikacji astrologicznych dostępnych na stronie: jarekgronert.pl.Astrologia pozwala na rozpoznanie potencjałów, z jakimi przychodzimy na świat i ukazuje możliwości ich wykorzystania. Jest określeniem tendencji, jakie będą dominować w rozwoju danego człowieka, grupy społecznej lub państwa. Jeżeli wiemy, jakie zmiany nas czekają, to łatwiej potrafimy się do nich dostroić. Płyniemy razem z nimi, a nie przeciwko nim. Jeśli nie wiemy, zaskakują nas w najmniej spodziewanym momencie. Warto prognozę zrozumieć i zaakceptować, dostrzegając przede wszystkim jej pozytywne, a nie negatywne strony. Mapa potencjałów układana jest dla konkretnego człowieka i wynika z położenia ciał niebieskich nad miejscem jego urodzenia. Człowiek postępuje zgodnie ze swoimi kosmicznymi predyspozycjami czy mu się to podoba czy nie. Życie całkiem na przekór temu, co mówią niebo i gwiazdy, ma tyle sensu, co chodzenie w futrze latem, albo zimą boso po lodzie. Można, ale po co?.
PIOTR PIOTROWSKI – dr n. hum., filozof, astrolog (DMA - Diploma in Medieval Astrology). Rozprawę doktorską pt. Jung, Eliade i symbolizm kosmiczny obronił w 2005 roku na Wydziale Filozoficznym UMCS w Lublinie. Jest autorem kilku książek, m.in. „Jung i astrologia” (2002), „Lilith Czarny Księżyc” (2007), „Przesłanie Chirona” (wyd. I 1997, wyd. II popr. 2008), „Małe planety – nowe odkrycie astrologii” (2010) oraz „Reguły astrologii tradycyjnej” (2011). Specjalizuje się w jungowsko-analitycznym sposobie interpretowania horoskopów indywidualnych, a także w tradycyjnych technikach astrologii urodzeniowej, horarnej, elekcyjnej i mundalnej. Jego obszar badawczy stanowi filozofia religii oraz historia doktryn i idei astrologicznych. Prowadzi profesjonalne sesje i konsultacje astrologiczne, jest nauczycielem astrologii współczesnej i średniowiecznej. Od marca 2013 roku Prezes Polskiego Towarzystwa Astrologicznego oraz redaktor serii wydawniczej Biblioteka Polskiego Towarzystwa Astrologicznego. Pisze blog Astrologia wydarzeniowa
Kategoria: Kursy i szkolenia
Back to Top