AdminPTA | Odsłony: 4020


„Weekend z astrologią – seria czterech wykładów”

20-21 września 2014

 

 

Zapraszamy na wrześniowy „Weekend z astrologią”, serię czterech wykładów, które rozpoczynają sezon wykładowo-warsztatowy 2014/15 w Polskim Towarzystwie Astrologicznym. W sobotę, 20 września, godz. 15:00-18:00 wykłady wygłoszą: dr Grzegorz Duniec i Jakub Ruszkowski; w niedzielę, 21 września, w godz. 12:00-15:00 – Paweł Skonieczny i Roman Fierfas.

 

PROGRAM

Sobota, 20 IX, godz. 15:00-16:20

dr Grzegorz Duniec – „Astronomiczne podstawy astrologii”

Współczesny profesjonalny astrolog powinien oprócz wiedzy astrologicznej posiadać wiedzę z zakresu astronomii sferycznej i mechaniki nieba, która jest niezbędna do zrozumienia wielu zagadnień astrologicznych. Dobrze przygotowany do zawodu astrolog powinien umieć wykreślić kosmogram odręcznie tzn. obliczyć pozycje planet, MC, ASC, wierzchołki domów astrologicznych.  W praktyce astrologicznej spotykamy się z wieloma systemami domów. Warto aby astrolog, chociażby pobieżnie, potrafił wskazać astronomiczne różnicę pomiędzy nimi. Na zajęciach słuchacze wykreślą odręcznie horoskop i zapoznają się z podstawowymi zagadnieniami astronomii sferycznej i mechaniki nieba takimi jak: sfera niebieska, układy współrzędne, konstelacje, zodiak, definicje czasu i wiele innych.

 

Sobota, 20 IX, godz. 16:30-18:00

Jakub Ruszkowski – „Roczna prognoza zdrowia według XVII-wiecznych astrologów”

Solariusze są jedną z niewielu technik prognostycznych astrologii tradycyjnej, które chętnie wykorzystywane są również przez współczesnych astrologów. Na wykładzie przedstawione zostaną reguły i idee zaczerpnięte z siedemnastowiecznych traktatów astrologicznych, które mogą być pomocne w analizie horoskopów powrotu Słońca pod kątem prognozy stanu zdrowia. Wykład ilustrowany przykładami.

 

Niedziela, 21 IX, godz. 12:00-13:20

Paweł Skonieczny – „Astrologia medyczna a kwestia właściwej diety”

Zależność między dietą a zdrowiem w świetle medycyny tradycyjnej. Astrologia jako pomocne narzędzie w określaniu prawidłowego zindywidualizowanego sposobu odżywania się. Przede wszystkim astrologia tradycyjna, również elementy astrologii współczesnej.

 

Niedziela, 21 IX, godz. 13:30-15:00

Roman Fierfas – „Symbole astrologiczne jako forma sztuki oraz kamienie milowe indywiduacji”

Obraz i symbol to alfabet komunikacji z głębokimi warstwami nieświadomości zbiorowej, a także klucze otwierające niezwyczajne (non-ordinary - pojęcie ukute przez dr Stanislava Grofa) stany świadomości. Na przykładzie własnej, autorskiej pracy nad symbolami do programu astrologicznego "Urania" naszkicuję ścieżkę, którą poruszałem się po zachodniej symbolice kabalistycznej oraz wschodniej taoistycznej. Nawiązując do kwestii wolnej woli, zależnej od samoświadomości, przybliżę swoją praktykę wewnętrzną z symbolami.

 

Miejsce: Warszawa, ul. Zielna 39 (budynek PAST, V p.).

 

Termin: sobota-niedziela, 20-21 września 2014 roku; sobota: godz. 15:00-18:00, niedziela: godz. 12:00-15:00.

 

Koszt: 1) członkowie PTA – 20 zł; 2) osoby niezrzeszone – 30 zł (opłata za cały weekend wykładowy)

Na miejscu kawa, herbata, ciastka.

 

Płatności prosimy dokonywać na konto PTA z dopiskiem „Wpłata na cele statutowe – weekend”.

Polskie Towarzystwo Astrologiczne
ul. Laskowa 3/27
01-214 Warszawa
Konto: 74 2030 0045 1110 0000 0235 6940

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Sylwetki wykładowców:

dr GRZEGORZ DUNIEC – fizyk, mechanik nieba, astrolog, psychografolog, biegły w zakresie kryminalistycznych badań pisma ręcznego. Absolwent Akademii Astrologii Humanistycznej oraz Studium Psychotronicznego w Łodzi. Jako astrolog specjalizuje się w astrologii predykcyjnej. Prowadzi także badania w zakresie astrometeorologii.

 

JAKUB RUSZKOWSKI – pasjonat biologii, psychologii, hobbystycznie wiolonczelista. Astrologia bardzo dobrze współgra z bliską mu filozofią taoistyczną i wynikającą z niej pasją obserwacji przyrody oraz zachodzących w niej procesów i cykli. Ze względu na kierunek studiów, najwięcej uwagi przykłada szeroko rozumianej astrologii medycznej. Jest autorem bloga „Pod nieboskłonem”, na którym zamieszcza treści związane głównie z astrologią medyczną. Jest także jednym z inicjatorów, koordynatorem i redaktorem „Bazy horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego”.

 

PAWEŁ SKONIECZNY - absolwent filozofii oraz religioznawstwa, autor pracy poświęconej słynnemu astrologowi Morinusowi i jego opus magnum („Astrologia Gallica”). Zgłębia astrologię tradycyjną, zainteresowany również możliwościami zastosowania jej w obrębie medycyny i pedagogiki. Mieszka w Warszawie.

 

ROMAN FIERFAS – tłumacz, taoista, astrolog. Astrologię poznał dzięki inspiracji i prowadzeniu mgr Donki Madej. Taoistyczną alchemię – dzięki Rosmarie Weibel, szwajcarskiej nauczycielce praktyk Healing Tao, systemu mistrza Mantak Chia. Astrologię praktykuje samodzielnie od 2001 roku, zaś taoistyczne praktyki od roku 1994. W 2008 roku tłumaczył wstępny wykład Mantak Chia w klubie Traffic w Warszawie. Od 2008 do 2012 roku tłumaczył, organizował i współorganizował warsztaty Rosmarie w Warszawie, obecnie wspiera je duchem i reklamą. W 2013 roku zorganizował warsztaty Daisy Lee, nauczycielki uzdrawiającego systemu Radiant Lotus Qigong. Od 2010 roku stale współpracuje z warszawskim Muzeum Azji i Pacyfiku, prowadząc w nim swoje wykłady z pogranicza Wschodu i Zachodu, oraz tłumacząc spotkania ze swoimi gośćmi-nauczycielami. Tłumaczył warsztaty Johna Frawleya, organizowane przez Polskie Towarzystwo Astrologiczne. Jest również stale współpracującym tłumaczem na warsztatach pracy z głosem Shirlie Roden, organizowanych przez Agnieszkę Jurko.

 

Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
Back to Top