AdminPTA | Odsłony: 3276

„Astrologia Polski: narodziny i śmierć nadziei”
Wykład prowadzi Anna Maria WoźniakPo ponad 100 latach i wielu nieudanych powstaniach Polska odzyskała niepodległość w granicach nie satysfakcjonujących Polaków w Wielkopolsce. Już po ogłoszeniu niepodległości w grudniu wybuchło powstanie, którego zwycięstwo spowodowało przyłączenie kolebki polskości do Macierzy. Tak narodziła się nadzieja.


Niespełna trzy dekady później sytuacja Polski na arenie międzynarodowej jest zgoła odmienna. Już nie młoda rodząca się państwowość ale państwo upadłe. Z jednej strony państwo podbite, z drugiej zdradzone przez sojuszników. Ludzie urodzeni już w wolnej Polsce lub odzyskanie niepodległości pamiętający z dzieciństwa po raz kolejny stanęli do walki o odzyskanie nadziei, którą dało Powstanie z Poznania.

W 1944 roku ma miejsce zryw, którego upadek na 44 lata ustalił status quo Polski jako państwa satelickiego względem ZSRR. Upadek Powstania Warszawskiego stanowi zatem symboliczną śmierć nadziei na suwerenną Polskę.

Czym są te powstania dla siebie? Na przykładzie kosmogramów obu wydarzeń chcę udowodnić, że okres między grudniem 1916 a sierpniem 1944 stanowi zamknięty okres w dziejach naszego kraju.

ANNA MARIA WOŹNIAK, rocznik 1967, astrolog od 2001, uczennica Margot Graham. Historią interesuję się hobbystycznie.


Termin: poniedziałek, 16 lutego 2015 roku, godz. 18:00

Miejsce: Warszawa, ul. Zielna 39 (budynek PAST, V p.)

Członkowie PTA wstęp wolny. Pozostałe osoby – 20 zł na cele statutowe (opłata przed wykładem).

Na miejscu można wypełnić deklarację członkowską i przystąpić do Polskiego Towarzystwa Astrologicznego.Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
Back to Top