Administrator | Odsłony: 5204

 

John Frawley Interpretacja gwiazd stałych
(Understanding the Fixed Stars)

 

Warsztat w języku angielskim tłumaczony na polski.

 

Zapraszamy na dwudniowy warsztat (20-21 kwietnia) Johna Frawleya, światowej sławy astrologa, który ceniony jest przez międzynarodową społeczność szczególnie za swój twórczy, niepowtarzalny i odkrywczy wkład w rozumienie astrologii tradycyjnej i horarnej. Specjalnie dla członków i sympatyków Polskiego Towarzystwa Astrologicznego poprowadzi teraz weekendowy warsztat na temat gwiazd stałych.

John Frawley o warsztacie:

Kiedy uczę interpretowania horoskopów urodzeniowych, moją myślą przewodnią jest „astrologia bez podręczników”. Głęboko wierzę, że nie da się praktykować astrologii w sposób poważny, ciągłe odwołując się do książek albo nieustannie przytaczając cytaty, które wbiły nam się w pamięć. Tę wiedzę tak naprawdę musimy posiąść sami. W tym celu konieczne jest

zrozumienie podstawowych zasad, na jakich opiera się ta wiedza. W przypadku gwiazd stałych oznacza to, iż chcąc zrozumieć ich działanie, trzeba najpierw zrozumieć mity antyczne, które obrazują poszczególne konstelacje. Niewiarygodnym może się wydawać fakt, że mity te w dosłowny sposób stale przejawiają się w naszym życiu, o czym przekonamy się na przykładzie horoskopów, jakie będę omawiał.

Podczas wykładów pokażę, jak należy rozumieć mit, dzięki czemu nauczymy się takiej metody myślenia, która objaśnia nie tylko astrologię, lecz również nasze postrzeganie sztuki, literatury i świętych ksiąg. Szczegółowo omówię znaczenie głównych gwiazdozbiorów i najważniejszych gwiazd. Kiedy uczestnicy poznają te zasady, zdobędą odpowiednie narzędzia, by móc samodzielnie interpretować pozostałe konstelacje.

Pracując z mitami i ilustrując to przykładami horoskopów, omówię również, co tak naprawdę znaczą w horoskopie Uran, Neptun i Pluton – a spojrzenie na te planety będzie inne od dotychczasowych znanych interpretacji i założeń.

Chociaż temat gwiazd stałych uchodzi za wiedzę zaawansowaną, to prezentowane przeze mnie podejście mitologiczne sprawi, że ich zastosowanie przestanie być skomplikowane. Warsztat ten adresowany jest więc dla każdego, kogo interesuje precyzja w astrologii i kto lubi fascynujące opowieści.

Warsztat będzie tłumaczony na język polski.

Termin: sobota-niedziela, 20-21 kwietnia 2013 roku, godz. 10:00-18:00 (z przerwą na obiad). Recepcja czynna od godziny 9:00.

Miejsce: Warszawa, ul. Zielna 39, Centrum Edukacji Historycznej Fundacji Polskiego Państwa Podziemnego, budynek PASTA, IV p.

Koszt: Płatność do 15 IV – 350 zł (członkowie PTA) i 380 zł (osoby niezrzeszone). Płatność w późniejszym terminie – 380 zł (członkowie PTA) i 400 zł (osoby niezrzeszone).
Powyższe stawki obowiązują wyłącznie uczestników z Polski, członków i sympatyków Polskiego Towarzystwa Astrologicznego.

Dla osób zainteresowanych w sobotę i w niedzielę w godzinach 14:00-15:00 przewidziany jest wspólny obiad w pobliskiej restauracji. Dodatkowy koszt jednego obiadu wynosi około 40 zł.

Zgłoszenia i rezerwacja: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Dodatkowe informacje: tel. 22 648-68-57, 697-200-028, 661 232-597.

Opłatę za warsztat prosimy kierować na konto:

Polskie Towarzystwo Astrologiczne
ul. Meander 18/8
02-791 Warszawa
74 2030 0045 1110 0000 0235 6940

Tytuł przelewu: wpłata na cele statutowe - szkolenie Johna Frawleya

 

JOHN FRAWLEY (ur. 1955) – to jeden z niewielu współczesnych praktyków astrologii prawdziwej. Jego książka The Real Astrology zdobyła prestiżową nagrodę astrologiczną, Spica Award za najlepszą książkę roku 2001 [wyd. pol. Rzeczywista astrologia, 2010]. Opublikował też The Real Astrology Applied (2002), The Horary Textbook (2005) [wyd. pol. Podręcznik astrologii horarnej, 2011] oraz Sports Astrology (2008). W latach 1996-2006 wydawał cieszący się dużym zainteresowaniem magazyn „The Astrologer’s Apprentice” (22 numery). W latach 90-tych regularnie występował w brytyjskiej telewizji. Znany jest również z autorskiego, codziennego programu „Frawley and the Fish” na kanale L!VE TV. Ma klientów i studentów na sześciu kontynentach. Prowadzi kursy i warsztaty na całym świecie, jego książki zostały przetłumaczone na wiele języków. Mieszka w Warszawie. Strona: www.johnfrawley.com.

Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
Back to Top