AdminPTA | Odsłony: 2883

„Uniwersalne prawa natury w kontekście archetypów planetarnych”

Wykład Anny Marii Skórskiej
Sobota, 17 listopada 2018, godz. 12:00

„Praw Prawdy jest siedem; ten, kto je zna, rozumiejąc, posiada Magiczny Klucz, pod którego dotykiem wszystkie Drzwi Świątyni stają otworem” – czytamy w „Kybalionie”, traktacie hermetycznym z początku XX wieku.

Celem wykładu jest przybliżenie słuchaczom i zachęcenie ich do samodzielnego studiowania siedmiu uniwersalnych praw natury, na których opiera się porządek i harmonia wszechświata. Prawa te pochodzą od Hermesa Trismegistosa, a szczegółowy ich opis znajduje się w Kybalionie – podstawowym traktacie filozofii hermetycznej. W wykładzie tym podejmę również – o ile mi wiadomo pionierską – próbę przyporządkowania każdego prawa do określonego archetypu planetarnego, zgodnie z chaldejskim porządkiem planet.

ANNA MARIA SKÓRSKA – Edukację konwencjonalną ukończyłam na poziomie magistra prawa. Jestem też magistrem administracji i dyplomowanym menadżerem, posiadającym uprawnienia mediatora sądowego. Pracuję w samorządowej jednostce organizacyjnej zajmującej się opieką nad dziećmi. Moja przygoda z ezoteryką zaczęła się w 2011 roku w Studium Psychotroniki prowadzonym przez Józefa Onoszko i Zbigniewa Kocika. To tam zgłębiałam zasady astronumerologii, uniwersalne prawa natury, prawa symboliki, podstawy chiromancji, a nawet radiestezji i to tam zafascynowała mnie astrologia. Tak trafiłam do prowadzonej przez wybitnych astrologów Piotra Piotrowskiego i Jarosława Gronerta Szkoły Astrologii PTA, którą ukończyłam w ubiegłym roku. Bliższa jest mi astrologia tradycyjna, ale lubię też wydeptywać nowe ścieżki pomiędzy tradycją astrologiczną a współczesnymi sposobami pojmowania świata i otaczającej nas rzeczywistości.

Termin: sobota, 17 listopada 2018 roku, godz. 12:00-14:00

Miejsce: Warszawa, ul. Zielna 39 (budynek PAST, IV p.)


Członkowie PTA wstęp wolny. Pozostałe osoby – 20 zł na cele statutowe (opłata przed wykładem).

Na miejscu można wypełnić deklarację członkowską i przystąpić do Polskiego Towarzystwa Astrologicznego.
 
 
Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
Back to Top