AdminPTA | Odsłony: 3450

 

14 X 2013 - Wykład: „Podwójna spirala horoskopu – nowy wymiar analizy astrologicznej” – Bogdan Krusiński

 

Klasycznie koło ekliptyki, dzielone na równe 360 stopni, traktujemy w astrologii jako podstawę horoskopu i dorysowujemy do niego układ domów jako pomocnicze 12 pól. Tzw. przestrzenne systemy domów posiadają własne płaszczyzny, także dzielone na równe 12 domów i równe 360 stopni. W mierze stopniowej można wyrazić w nich pozycje planet i narysować na własnym kole (ograniczeniem precyzji takiego koła jest dokładność godziny urodzenia/zdarzenia). Posiadając dwa koła, możemy je porównać ze sobą, zrównując jak w klasycznym horoskopie porównawczym ich punkty początkowe, w synastrii 0 Barana dwu horoskopów, tutaj 0 Barana i Asc dla tego samego horoskopu.

Horoskopy katastrof badane w tej konwencji przejawiają tendencję do występowania aspektów uważanych w astrologii za niekorzystne (Saturna i Plutona).

Horoskopy sławnych osób sugerują, że wyznacznikiem ich sukcesu w życiu była relokacja na miejsce, gdzie występuje największa liczba najsilniejszych aspektów w takim horoskopie pomiędzy domami a ekliptyką.

Do badania skuteczności działania systemów domów można wykorzystać metodę porównywania urodzeniowej płaszczyzny domów z tranzytami ekliptycznymi (co zwiększa rozdzielczość pomiarową klasycznej metody badania wpływu planety w domu), przez szukanie korelacji między wydarzeniami w życiu i określonymi stopniami na płaszczyźnie domów.

 

Bogdan F. Krusiński – absolwent Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej. Astrologią zainteresował się w 1989 roku, a od 1994 roku zajmuje się nią intensywnie. Jest autorem jednego z najbardziej popularnych polskich programów astrologicznych – „Urania”. Opracował też własny system domów (domy Krusińskiego). Jest członkiem-założycielem Polskiego Towarzystwa Astrologicznego.

 

Termin: poniedziałek, 14 października 2013 roku, godz. 18:00

Miejsce: Warszawa, ul. Zielna 39 (budynek PAST, IV p.)

Członkowie PTA wstęp wolny. Pozostałe osoby – 20 zł na cele statutowe.

Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
Back to Top