Nowe miejsce spotkań PTA
Od lutego 2019 roku wszystkie spotkania, wykłady, seminaria, konferencje i szkolenia organizowane przez Polskie Towarzystwo Astrologicznego odbywają się w nowym miejscu,
w Centrum szkoleniowo-konferencyjnym „Jupiter” w Warszawie przy ul. Towarowej 22
AdminPTA | Odsłony: 910

„Nieznane aspekty w astrologii”
 
Wykładowca: Tadeusz Szymański
Sobota, 16 lutego 2019, godz. 12:00
(nowy adres: ul. Towarowa 22, Centrum szkoleniowo-konferencyjne „Jupiter”)


Analizując horoskopy głównie pod kątem zdrowia i choroby, a także opisu człowieka, łatwo dostrzec, że tranzyty w tym zakresie przejawiają się niekiedy w niestandardowy sposób. Można bowiem zaobserwować tutaj to, co da się określić mianem „międzyaspektu” oraz „planetowca”. Wykład zilustrowany zostanie wieloma przykładami oddziaływania tego typu konfiguracji.

Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
AdminPTA | Odsłony: 2077

„Prognoza astrologiczna dla Polski i świata na rok 2019”

Wykład Piotra Gibaszewskiego
Poniedziałek, 14 stycznia 2019, godz. 18:00

Zapraszamy na wykład Piotra Gibaszewskiego „Prognoza astrologiczna dla Polski i świata na rok 2019”. Zapowiada się rok wstrząsów, kryzysów i zwrotu. Co więcej, przed nami czas podobny do tego, który przeżyliśmy w roku 2001 oraz w 2010.

Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
AdminPTA | Odsłony: 1032

„Uniwersalne prawa natury w kontekście archetypów planetarnych”

Wykład Anny Marii Skórskiej
Sobota, 17 listopada 2018, godz. 12:00

„Praw Prawdy jest siedem; ten, kto je zna, rozumiejąc, posiada Magiczny Klucz, pod którego dotykiem wszystkie Drzwi Świątyni stają otworem” – czytamy w „Kybalionie”, traktacie hermetycznym z początku XX wieku.

Celem wykładu jest przybliżenie słuchaczom i zachęcenie ich do samodzielnego studiowania siedmiu uniwersalnych praw natury, na których opiera się porządek i harmonia wszechświata. Prawa te pochodzą od Hermesa Trismegistosa, a szczegółowy ich opis znajduje się w Kybalionie – podstawowym traktacie filozofii hermetycznej. W wykładzie tym podejmę również – o ile mi wiadomo pionierską – próbę przyporządkowania każdego prawa do określonego archetypu planetarnego, zgodnie z chaldejskim porządkiem planet.

Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
AdminPTA | Odsłony: 1012

„Wprowadzenie do astrologii indyjskiej” – warsztat
Arjun Chakraborty
„Weekend z astrologią”, 23 IX 2018, godz. 11:00-16:00
Warsztat w j. angielskim tłumaczony na polski

Zapraszamy na warsztat Arjuna Chakraborty z Indii „Wprowadzenie do astrologii indyjskiej”, który odbędzie się w ramach corocznego, wrześniowego „Weekendu z astrologią” otwierającego nowy sezon wykładowo-warsztatowy 2018/2019 w Polskim Towarzystwie Astrologicznym.

Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
AdminPTA | Odsłony: 1006

„Oś węzłów księżycowych z perspektywy karmicznej” - warsztat
Margot Graham
„Weekend z astrologią”, 22 IX 2018, g. 15:00-18:00

Zapraszamy na warsztat Margot Graham, który odbędzie się w ramach corocznego, wrześniowego „Weekendu z astrologią” otwierającego nowy sezon wykładowo-warsztatowy 2018/2019 w Polskim Towarzystwie Astrologicznym.

Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
AdminPTA | Odsłony: 1806

Weekend z astrologią polityczną
Seminarium
Warszawa, 9-10 czerwca 2018

Zapraszamy na seminarium „Weekend z astrologią polityczną”, w ramach którego odbędzie się pięć wykładów z zakresu szeroko rozumianej astrologii mundalnej i politycznej, a także panel z udziałem prelegentów i słuchaczy wspominający twórczość astrologiczną Włodzimierza Zylbertala. Wykłady wygłoszą: Piotr Gibaszewski, Jarosław Gronert, Wojciech Jóźwiak, Światosław F. Nowicki i Piotr Piotrowski. Obrady rozpoczną się w sobotę 9 czerwca 2018 o godz. 15:00 i potrwają do 18:00, sesja następnego dnia, w niedzielę 10 czerwca, odbędzie się od godz. 12:00 do 15:00.

Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
AdminPTA | Odsłony: 1261

„Astrodietetyka,
czyli wpływ wybranych aspektów astrologicznych na dietetyczny styl życia”
Wykład prowadzi Anna Tomczyk

Poniedziałek, 14 maja 2018, godz. 18:00

Jakie aspekty w horoskopie sprawiają, że wolimy jeść pokarm roślinny, a jakie, że mięso? Co powoduje zainteresowanie dietą ludzi pierwotnych, a co skłania do spożywania wyłącznie surowych roślin? Czy w horoskopie zakodowane są powody, dla których człowiek wybiera taki, a nie inny dietetyczny styl życia? Czy są to zdrowie, przekonania, chęć rozwoju duchowego i osiągnięcia wewnętrznej harmonii, czy po prostu moda i w jaki sposób pokazuje to horoskop?

Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
AdminPTA | Odsłony: 1274

„Zachodnia astrologia syderyczna” Wykład prowadzi Andrzej Opejda

Poniedziałek, 23 kwietnia 2018, godz. 18:00


W trakcie wykładu prelegent przedstawi genezę powstania doktryny astrologii syderycznej. Opowie o kontrowersjach związanych ze stosowaniem Zodiaków tropikalnego i gwiazdowego, a także wyjaśni i uargumentuje, dlaczego sam używa Zodiaku gwiazdowego.

Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
AdminPTA | Odsłony: 1083

„Różnice pomiędzy astrologią zachodnią a wedyjską”
Wykład prowadzi Arjun Chakraborty z Indii

Poniedziałek, 26 marca 2018, godz. 18:00
Wykład w j. angielskim tłumaczony na polski

W trakcie wykładu zostaną przedstawione pochodzenie, historia i duchowa filozofia astrologii wedyjskiej. Omówione zostaną zalety astrologii wedyjskiej oraz Upayas - działania zapobiegawcze i ochronne.

Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
Back to Top